توجه: در صورت مشاهده‌ی تخلف برای کسب امتیاز بیشتر (مانند ساخت چندین حساب کاربری برای رای دادن، استفاده از دیدگاه‌های بی‌اهمیت مانند تشکر و سلام و ... برای افزایش امتیاز و مواردی از این دست) کاربر مورد نظر در آن ماه از سیستم پاداش حذف می‌شود.
این وب‌سایت زیرمجموعه‌ای از وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ فارسی است. در این وب‌سایت پرسش‌های مربوط به برنامه‌های کاربردی میکروسافت آفیس پاسخ داده می‌شود.
با شرکت در این مجموعه توسط پاسخ به پرسش‌های دیگران یا طرح پرسش‌های خود، یا تصحیح مطالب دیگران توسط دیدگاه‌ها، به گسترش فرهنگ همکاری‌های آن‌لاین کمک نمایید.
همچنین با شرکت در بحث‌ها و کسب امتیاز از امکانات و جوایزی که به مرور به کاربران برتر اهدا می‌شود، برخوردار گردید.
پرسش و پاسخ فارسی

تابع index در اکسل چیست

0 امتیاز
1,009 نمایش پرسیده شده سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ توسط ناشناس

1 پاسخ

+1 امتیاز

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه خواهید شد فرمول INDEX یکی فرمولهای پرکاربد و محبود اکسل در بین کاربران است، این فرمول ساده بقدری هوشمندانه برنامه نویسی شده است که کاربر میتواند با استفاده درست از آن و یا ترکیب آن با دیگر توابع اقدام به جستجوهای پیشرفته، آنالیز اطلاعات و یا انجام محاسبات پیچیده نماید. برای اثبات ادعای بالا کافیست به تالارهای گفتگوی حرفه‌ای در زمینه اکسل سر بزنید و پرسش و پاسخهای موجود در آنها را مطالعه نمایید خواهید دید در 15 تا 20 درصد از پاسخها از فرمول INDEX استفاده شده است.
تعریف شرکت مایکروسافت از این فرمول به شرح زیر است: INDEX فرمولی برای برگرداندن یک یا چند ارزش از درون یک جدول یا محدوده است که با دو ساختار آرایه "the array form" و مرجع "the reference form" ارائه گردیده است.
the array form ساختار the array form به نسبت ساختار دیگر ساده‌تر است لذا ابتدا به این ساختار می‌پردازیم:

=INDEX(array, row_num, [column_num])

اگر فرمول INDEX را با این ساختار بکار ببریم، میتوانیم از یک محدوده ماتریسی "جدول" یک یا مجموعه‌ای از ارزشها را برگردانیم. در این فرمول عبارات زیر با معانی مشخص شده بکار رفته‌اند.
array به یک خانه مشخص شده یا یک جدول مشخص اشاره دارد.
row_num به شماره سطری که میخواهیم ارزش آن را برگردانیم اشاره دارد.
col_num به شماره ستونی که میخواهیم ارزش آن را برگردانیم اشاره دارد.

پاسخ داده شده چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ توسط ناشناس
ویرایش شده چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ توسط prodo
...